název Divadlo U stolu - kliknutím se dostanete na Úvodní stranuscéna   |  rezervace vstupenek: | 542 123 425  
Úvodní strana Program Lidé Inscenace Akce - přesahy O divadle Napsali o nás Předplatné Přehlídka Sklepení Kontakty

Aischylos

Oresteia I (Agamemnón)

Přeložili: Petr Borkovec a Matyáš Havrda

Úprava a režie: František Derfler

Hudební spolupráce: Zdeněk Kluka

Choreografie: Hana Halberstadt

Scéna a kostýmy: Kateřina Miholová a Jiří Švanda

Hrají: Helena Čermáková, Petra Hřebíčková, Ladislav Kolář, Jan Mazák, Viktor Skála, Ondřej Mikulášek, Marie Durnová, Kateřina Dostalová, Šárka Šildová, Jiří M. Valůšek/ Aleš Petráš

Po deseti letech vyčerpávající války padla Trója. Na jejím počátku král Agamemnón , velitel řeckých vojsk, obětoval pro úspěch válečné výpravy svou vlastní dceru Ifigenii. Nyní se vrací jako vítěz domů, do Argu a jako kořist si přivádí Kassandru, dceru trójského krále Priama. Agamemnónova žena Klytaiméstra však chystá pomstu za smrt Ifigenie. Předstírá radost z králova návratu, lstivě jej vítá, a pak ho s pomocí svého milence Aigistha zavraždí. Aigisthos se ujímá vlády. Chór vyjadřuje naději, že Agamemnónův syn Orestés jednoho dne vraždu pomstí.


První část tragické trilogie čerpající z mýtu o Agamemnónovi, Klytaiméstře, Aigisthovi a Orestovi. Oresteia, prastarý příběh viny a trestu. Jeden z vrcholů světového dramatu všech dob.

V roli Klytaiméstry vystoupí Helena Čermáková, držitelka Ceny Thálie za rok 1999, jako Kassandra se představí Petra Hřebíčková, držitelka Ceny Thálie za rok 2008.

Premiéry: 10. a 15. listopadu 2009

Délka představení: 75 minut
Cena vstupenek: 230 Kč (dospělí) / 120 Kč (studenti/senioři)

 
Statutární město Brno finančně podporuje Centrum experimentálního divadla, příspěvkovou organizaci. Činnost CED, p.o. se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.
© Centrum experimentálního divadla, p. o. - Divadlo U stolu, Zelný trh 9, Brno 602 00