název Divadlo U stolu - kliknutím se dostanete na Úvodní stranuscéna   |  rezervace vstupenek: | 542 123 425  
Úvodní strana Program Lidé Inscenace Akce - přesahy O divadle Napsali o nás Předplatné Přehlídka Sklepení Kontakty

Bohumil Hrabal

Příliš hlučná samota

Režie: Ivo Krobot

Hudební spolupráce: Zdeněk Kluka

Choreografie: Zoja Mikotová

Scéna: Jan Konečný

Kostýmy: Alice Lašková

Hrají: Jan Kolařík, Martina Krátká, Kateřina Veselá, Pavel Zatloukal, Michal Bumbálek/ Vladimír Hauser, Cyril Drozda, Zdeněk Kluka

Délka představení: 105 minut

Cena vstupenky: 250 Kč / 180 Kč

Jedno z vrcholných Hrabalových děl. Balič papíru Hanťa 35 let ve svém sklepě balí starý papír a knihy: "v zemi, která patnáct generací umí číst a psát, v bývalém království, kde bylo a je zvykem a posedlostí trpělivě si lisovat do hlavy myšlenky a obrazy, které přinášejí nepopsatelnou radost a ještě větší žal, mezi lidmi, kteří za balík slisovaných myšlenek jsou schopni položit i život."

Ubíjený, nikdy však nepokořený Hanťa (Hrabal) říká dále: "Já si moho dovolit ten luxus být opuštěn, i když já opuštěný nikdy nejsem, já jsem pouze sám, abych mohl žít v myšlenkami zalidněné samotě, protože já jsem tak trochu furiant nekonečna a věčnosti a Nekonečno a Věčnost mají asi zálibu v takových lidech jako jsem já."

Po Rozvzpomínání a Tanečních hodinách třetí hrabalovská inscenace režiséra Ivo Krobota s jeho stálým týmem a oblíbenými herci, v hlavní roli s Janem Kolaříkem.

Premiéry: 24. a 26. března 2010

Délka představení: 105 minut
Cena vstupenek: 250 Kč (dospělí) / 180 Kč (studenti/senioři)/160 Kč hromadné objednávky (nad 10 vstupenek)

Informace pro diváky: v představení se kouří.

 
Statutární město Brno finančně podporuje Centrum experimentálního divadla, příspěvkovou organizaci. Činnost CED, p.o. se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.
© Centrum experimentálního divadla, p. o. - Divadlo U stolu, Zelný trh 9, Brno 602 00