název Divadlo U stolu - kliknutím se dostanete na Úvodní stranuscéna   |  rezervace vstupenek: | 542 123 425  
Úvodní stranaProgram Lidé Inscenace Akce - přesahy O divadle Napsali o nás Předplatné Přehlídka Sklepení KontaktyVečer pro Oldřicha Janotu

Janota, Oldřich (*1949 Plzeň) písničkář, nedoceněný génius české hudební scény 70. a 80.let. S kapelou Mozart K (s charakteristickým zvukem harmonia a saxofonu) hrál těžkou depresívní hudbu ze které se mohly učit leckteré veličiny od Toma Waitse po Depeche Mode. Současně vystupoval i v křehčí písničkářské poloze jen s kytarou a magickými texty i hudbou. Přestože v bratislavském rozhlase vznikly nahrávky dobře mapující toto období, nikdy nebyly oficiálně vydány. Až v roce 2000 vyšly alespoň záznamy z živých vystoupení s kytarou z tohoto období na CD (6.) jako neprodejná příloha časopisu Stereo & Video. V r. 2003 konečně vychází dvojalbum s reprezentativním výběrem koncertních nahrávek z této doby. V polovině 80.let Janota radikálně mění styl, experimentuje s minimalismem, ale jeho tvorba nikdy už nedosáhla působivosti a originality jako v první polovině 80. let.

Statutární město Brno finančně podporuje Centrum experimentálního divadla, příspěvkovou organizaci. Činnost CED, p.o. se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.
© Centrum experimentálního divadla, p. o. - Divadlo U stolu, Zelný trh 9, Brno 602 00