název Divadlo U stolu - kliknutím se dostanete na Úvodní stranuscéna   |  rezervace vstupenek: | 542 123 425  
Úvodní stranaProgram Lidé Inscenace Akce - přesahy O divadle Napsali o nás Předplatné Přehlídka Sklepení Kontakty12 hodin pro Jiřího Kříže

Malíř Jiří Kříž (1945 – 1993) je spojován s brněnskou bohémou, ale také s nekatedrovým legendárním filosofem Josefem Šafaříkem. Jeho dílo je významné především svým nekompromisním odklonem od modernismu a směřováním ke klasickému pojetí umění. Veřejných prezentací se takřka neúčastnil, jeho díla byla vystavena v roce 1997 v galerii na hradě Bítově. Dva obrazy byly také v roku 1966 instalovány v kostele ve Vojkovicích, na nátlak věřících však byly vzápětí farářem odstraněny. Ač se Jiří Kříž později na veřejnosti téměř neprezentoval, získal si uznání z řad přátel i odborné veřejnosti. Mezi jeho příznivce patřili například Mikuláš Medek, Václav a Ivan Havlovi, Jiří Kuběna a další.

Kromě vlastních divadelních představení pořádá Divadlo U stolu každý měsíc jednodenní malířskou či sochařskou výstavu nebo komorní koncert. Jde o setkávání divadla s výtvarnými a hudebními projevy přátel a umělců, kteří se pokoušejí v rovině sobě vlastních výrazových prostředků artikulovat motivy blízké Divadlu U stolu.
Výstavy uvádíme pod názvem 12 hodin pro...
Koncerty uvádíme pod názvem Večer pro...

Výstava se koná na jevišti i v hledišti sklepní scény. Je přístupná od dopoledních hodin a v 19.30 je provázena hudebně - literárním programem. Vstup volný.

 
Statutární město Brno finančně podporuje Centrum experimentálního divadla, příspěvkovou organizaci. Činnost CED, p.o. se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.
© Centrum experimentálního divadla, p. o. - Divadlo U stolu, Zelný trh 9, Brno 602 00