název Divadlo U stolu - kliknutím se dostanete na Úvodní stranuscéna   |  rezervace vstupenek: | 542 123 425  
Úvodní stranaProgram Lidé Inscenace Akce - přesahy O divadle Napsali o nás Předplatné Přehlídka Sklepení Kontakty12 hodin pro Zdeňka Macháčka

Kromě vlastních divadelních představení pořádá Divadlo U stolu každý měsíc jednodenní malířskou či sochařskou výstavu nebo komorní koncert. Jde o setkávání divadla s výtvarnými a hudebními projevy přátel a umělců, kteří se pokoušejí v rovině sobě vlastních výrazových prostředků artikulovat motivy blízké Divadlu U stolu.
Jedinečná atmosféra Sklepní scény, která je původně gotickým valeným kamenným sklepem, činí spolu s využitím divadelního svícení zejména z výstav působivý zážitek.
Výstavy uvádíme pod názvem 12 hodin pro...
Koncerty uvádíme pod názvem Večer pro...

Zdeněk Macháček (1925) se ve své sochařské tvorbě orientuje na výtvarné využití dřeva. Rozsáhlé dílo zahrnuje komorní plastiky i monumentální práce, které představil na více než třiceti samostatných výstavách doma i v zahraničí. Významná je i jeho tvorba pro architekturu, a to jak v urbanistickém prostoru, tak v interiérech. V šedesátých letech se Zdeněk Macháček stal zakládajícím členem výtvarné skupiny Parabola, je členem brněnského tvůrčího Sdružení Q a Horáckého klubu výtvarných umělců. Spoluzaložil a je hlavním organizátorem mezinárodního sochařského sympozia Dřevěná plastika ve Žďáru nad Sázavou. Dílo Zdeňka Macháčka je zastoupeno v galeriích a muzeích u nás i v zahraničí.

Výstava se koná na jevišti i v hledišti sklepní scény. Je přístupná od dopoledních hodin a v 19,30 je provázena hudebně - literárním programem. Vstup volný.

 
Statutární město Brno finančně podporuje Centrum experimentálního divadla, příspěvkovou organizaci. Činnost CED, p.o. se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.
© Centrum experimentálního divadla, p. o. - Divadlo U stolu, Zelný trh 9, Brno 602 00