název Divadlo U stolu - kliknutím se dostanete na Úvodní stranuscéna   |  rezervace vstupenek: | 542 123 425  
Úvodní stranaProgram Lidé Inscenace Akce - přesahy O divadle Napsali o nás Předplatné Přehlídka Sklepení Kontakty12 hodin pro Petra Veselého

Kromě vlastních divadelních představení pořádá Divadlo U stolu každý měsíc jednodenní malířskou či sochařskou výstavu nebo komorní koncert. Jde o setkávání divadla s výtvarnými a hudebními projevy přátel a umělců, kteří se pokoušejí v rovině sobě vlastních výrazových prostředků artikulovat motivy blízké Divadlu U stolu.
Výstavy uvádíme pod názvem 12 hodin pro...
Koncerty uvádíme pod názvem Večer pro...


Imaginární svět Petra Veselého (1953) se točí kolem důvěrně známých,všedních a zdánlivě bezvýznamných věcí a témat, které jsou součástí jeho každodenní „sakrální“ reality. Jeho malba se důsledně napájí z osobních prožitků a zůstává u jednoduché, prosté, minimální fabulace. V jistém smyslu jsou jeho obrazy jakýmisi posvátnými „ikonami všednosti“. Přesto se jeho – na samou dřeň redukovaná malba – pozvolna proměňuje. Autorova zatím poslední výstava v Brně (Galerie Ars, listopad 2005) nepostrádala inovační moment – tentokrát nápadně upozornila na důležitý aspekt jeho prací: na linii, která ho přivedla téměř na pozice geometrické malby. Východiskem jsou opět konkrétní motivy, které mají v ikonografii Petra Veselého své nepřehlédnutelné místo "okna" (cyklus z roku 1994), "podlaha" (1993), "poličky" (1998), "pokoje, stropy" (2005) atd.

(Dle recenze výstavy v Galerii Ars: Kaliopi Chamonikola: „Veselého geometrie“, Ateliér 2/2005)

Výstava se koná na jevišti i v hledišti sklepní scény. Je přístupná od dopoledních hodin a v 19.30 je provázena hudebně - literárním programem. Vstup volný.

 
Statutární město Brno finančně podporuje Centrum experimentálního divadla, příspěvkovou organizaci. Činnost CED, p.o. se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.
© Centrum experimentálního divadla, p. o. - Divadlo U stolu, Zelný trh 9, Brno 602 00