název Divadlo U stolu - kliknutím se dostanete na Úvodní stranuscéna   |  rezervace vstupenek: | 542 123 425  
Úvodní strana Program Lidé Inscenace Akce - přesahy O divadle Napsali o nás Předplatné Přehlídka Sklepení KontaktyHijinx

Seznamte se, Fred

Seznamte se, Fred Vhodné pro děti od 14 let. Délka představení: 1h 20min

Délka představení: 80 min

Cena vstupenky: 188 Kč

Seznamte se, Fred. Fred si chce jako každý normální kluk užívat života. Chce najít dobrou práci a usadit se s hezkou dívkou. Problém je v tom, že Fred je loutka.
Představení Seznamte se, Fred je vizuálně nápaditý a zábavný pohled do života loutky s divokou osobností, která každý den bojuje proti předsudkům. Jedná se o originální průzkum toho, co znamená být odlišný. Outsider snažící se zanechat po sobě stopu ve světe, ve kterém potřebuje pomoct. S vtipem a černým humorem Hijinx (Cardiff) odhaluje směšné situace těch nejzranitelnějších lidí v naší společnosti. Situace, které tito lidé zažívají, když jim je odepřena pomoc, již potřebují, boří mýty, že "jsme v tom všichni spolu".

O souboru Hijinx:
Hijinx je odlišný od ostatních divadelních souborů tím, že jeho herci a tvůrci jsou z řad lidí s nějakým postižením, které jim ztěžuje nejen učení, ale celkově život. Schopnosti těchto neuvěritelně talentovaných umělců jsou srdcem všech produkcí, které publikum pohlcují, překvapují a prokovokují. Hijinx těmto lidem, kteří jsou v běžném životě přehlížení, dává prostor uplatnit se a vytvořit ohromující představení na profesionální úrovni ve spolupráci s herci bez postižení.

Statutární město Brno finančně podporuje Centrum experimentálního divadla, příspěvkovou organizaci. Činnost CED, p.o. se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.
© Centrum experimentálního divadla, p. o. - Divadlo U stolu, Zelný trh 9, Brno 602 00